GAZİANTEP – MHP Umumi Başkan Yardımcısı Durmaz’dan CHP’nin başörtüsü yasa teklifi açıklamasına tepki Açıklaması

MHP Genel Komutan Yardımcısı Sadir Durmaz, CHP’nin başörtüsü kanun teklifine ilişkin, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gündemi mübadele etmek üzere başörtüsüne sarıldığını söyledi.

Durmaz, 12. Anadan Görme Nar, Yerel Kurutmalık, Kültür ve Sanat Festivali’ndeki konuşmasında, MHP namına emanete halel getirmemek, tıpkı hassasiyetle geleceğe almak için gelişigüzel alanda çalıştıklarını ve uğraş verdiklerini belirtti.

Parti yerine siyasetlerini tarihi gerçekler üstüne inşa ettiklerini ve attıkları adımları Türk tarihinin omuzlarına yükledikleri sorumlulukla attıklarını ifade fail Durmaz, “Kanla, fedakarlıkla ve balaban gayretlerle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılına sağlıklı benzeri şekilde kavuşması, 2053 ve 2071 hedeflerine salimen ulaşması için çabalıyoruz. Ağyar kadar, şehirlerimize ecnebi ülkelerin gözlüğüyle bakmıyor, ecdadımıza hakaret etmiyoruz.” dedi.

Durmaz, tarihle alım duyduklarını, kültür ve medeniyetle övünç ettiklerini anlatım etti.

Siyasi menfaat hesabı yaparak, dayanak ve kat için Türkiye’nin doğusunda eksantrik batısında ayrıksı konuşmadıklarına belen eden Durmaz, şunları kaydetti:

” Yozgat’ta ‘Kandil’i yerle tıpkı edeceğim’ deyip TBMM’birlikte Kandil’i yerle tıpkısı edecek askeri tezkereye HDP’yle gelişigüzel ‘hayır’ demiyoruz. Lafı evelemiyoruz, gevelemiyoruz, teröriste ‘terörist’ diyoruz. Teröristlerin kravatlı uzantılarıyla hiçbir şekilde gelişim tutmuyor, seçim birlikteliği yapmıyoruz. Terörist Demirtaş’a özgürlük istemiyor, onunla kahvaltı planı yapmıyoruz. Teröristlere ‘gazeteci’ diyerek topluluk çıkmıyoruz, teröristlerle matbuat toplantısı düzenlemiyoruz. CHP’nin HDP’yle olan büyü, teröristlerle ortaya sâdır ilişkisi milletimizin tepkisiyle karşılaşınca, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu gündemi hâllenmek üzere başörtüsüne sarılmıştır.”

Durmaz, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü karşı zamanında söylediklerinin sıcaklığını koruduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:

“CHP’nin başörtülü kadınlarımıza kızlarımıza yaptığı eziyetler hafızalarımızda canlıyken, CHP’nin teklifi tabiatıyla dekoratif ve ruzname değiştirmeye yöneliktir. Çünkü ülkemizde imdi başörtüsü sorunu yoktur, milletimizin üstelik hakeza benzeri gündemi yoktur. Fakat CHP’nin mürai siyaseti vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘CHP ve Kılıçdaroğlu başörtüsü konusunda samimiyse Kanunuesasi değişikliği ile sorunu çözelim’ teklifine CHP’nin Özgür ve Özel çocuğu hacısı hocası taca atarak karşılık vermiş, Anayasal düzenlemeye karşı olduklarını söylemiş, arkasında üstelik Sayın Kılıçdaroğlu, tıpkı şekilde Anayasal düzenlemeye bindi vermeyeceklerini açıklamıştı. CHP’nin manevi değerlerimizle ilişkisi aha bu samimiyettedir. Tek kimse bize hikaye anlatmasın CHP etmek HDP demektir, CHP almak İP demektir, HDP girmek PKK demektir.”

Durmaz, MHP’nin evvel mevki ve ulus anlayışıyla politika yaptıklarını ve seçimleri değil nesilleri düşündüklerini sözlerine ekledi.

Oğuzeli Belediye Reisi Mehmet Sait Kılıç de festivalle kaza ekonomisi ve tanınırlığına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Festival kapsamında “yer evire çevire nar” ve “en adamakıllı kurutmalık” yarışması kategorisinde üreticilere dürü verildi.

Festival Türk halk müziği sanatçısı Elif Buse Doğan ile Hanende Ahmet Şafak tayf almasıyla sona erdi.

Share: