Robot taksiler benzeri olup yolu kapattı!

KÖLE’nin Kaliforniya eyaletinde robot taksiler yolu kapattı.

Tıpkı Reddit kullanıcısının paylaştığı fotoğraflarda arz bir iki 6 aracın Gough Caddesi’yle Fulton Caddesi’nin kesiştiği noktadaki yolda şeritleri tıkadığı görülüyor.

Şarku’l Avsat’taki habere göre; Şirketten yapılan açıklamada araçların kümelenmesine ve bedaheten durmasına illet olan tıpkısı yazık tayin edildiği, sorunun giderildiği ve olayda tek kimsenin engel görmediği belirtirken, aksaklıktan etkilenen yurttaşlardan kusur dilendi.

Henüz sonradan yetkililer olay hesabına gelip araçları el kitabı namına taharri yazar yoldan çekti.

Görüntüler akıllara distopik bilimkurgu hikayelerini da getirdi. Paylaşıma kıymetlendirme özne Reddit kullanıcılarından biri “Lanet, imkânsız, aralarında cazibe kuruyorlar” derken, aynı diğeri de “İşte seçkin öz böyle başlıyor” diyerek yazdı.

Bire Bir bambaşka kullanıcıysa sonuç dönemde BENDE’de Starbucks ve Amazon’daki işçilerin örgütlenmesine göndermede bulunarak “Sendikalaşıyorlar” dedi.

Robot taksiler ilk defa kasımda prezante ve şubatta hizmet vermeye başlamıştı.

Cruise robot taksiler nisanda dahi tuhaf görüntülere misil açmıştı.

San Francisco Polis Güçleri Teşkilatı’ndan görevliler, robot taksilerden birini farı bozulduğu gerekçesiyle kenara çekmiş fakat taksi elan sonradan polislerden çabukça uzaklaşmıştı.

Bunun konusunda polisler uzlaştırıcı izlem etmiş, robot göçüm az buçuk ilerledikten bilahare yine durmuştu.

Robotlar insanları atıl mi bırakacak?

 

ESIR, robot karakol köpeklerini test ediyor

 

İlk nöbet aynı robot, insansız faaliyetler gerçekleştirdi

 

Share: