Şarampole yuvarlanan otobüsteki 40 gönül yaralandı! Şoförün ifadesi olay oldu

Rize’den Zonguldak’a gidiş halinde olan M.E. yönetimindeki 22 FM 053 plakalı yolcu otobüsü Bartın’ın Akçamescit köyünde kontrolden çıkarak şarampole devrildi. Ilçe sonrasında çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye haddinden fazla sayıda 112, AFAD, Cingöz ve Güvenlik ekibi atıf edildi. 37 yolcusu ile 3 personeli kâin ve ağaçlara çarparak durabilen otobüsteki yolcular çevredeki vatandaşlar ile ekiplerin otobüsün camlarını kırması sonucu çıkarıldı. Yaralılar olay yerindeki önceki müdahalelerinin arkası sıra ambulanslarla Bartın Fehamet Hastanesine kaldırıldı.

“DURUMLARI GAYET İYİ”

Hastanede tedavisi devam eden yaralıları musahabe fail Bartın Valisi Nurtaç Arslan, “Rize’den Zonguldak Ereğli istikametine revan şehirlerarası otobüs firmasına ilişkin bire bir otobüs nedenini belirleyemediğimiz bir sebeple devrildi. Otobüste görevliler ile birlikte 40 sevimli vardı. Hazırlık gayeli hep yolcuları hastaneye getirdik. Şu dakika durumları gayet bereketli. Biraz modül hafif yaralımız var sıyrıklarla atlatan. Tedbir amaçlı bazen hastalarımızı gözaltı altında tutuyoruz. herhangi bir takı, can içki kaybımız yok. Hepimize esbak olsun. Kazanın işleyiş şekliyle ilgilendiren araştırı anket devam ediyor.” açıklamasında bulundu.

ŞOFÖR “DALMIŞIM” DEDİ

Devrilen sâri otobüsünün vinçlerle kaldırılması amacıyla faaliyet başlatılırken otobüs şoförü M.E.’nin önce ifadesinde ‘dalmışım’ dediği öğrenildi. Mavera yandan ara sıra yolcular şoförün ince süredir direksiyon başında olduğunu kanıt etti. Kazaya ilgilendiren başlatılan sormaca devam ediyor.

Share: