Yozgat vukuf… Ankara’daki Aydıncık Cemevi Reisicumhur Erdoğan’ın video konferansla katıldığı programla açıldı

Ankara’dahi yapımı tamamlanan Aydıncık Cemevi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konuşma yöntemi ile katıldığı programla açıldı.

İçişleri Bakanlığı himayelerinde Ankara Valiliğinin destekleriyle Altındağ Belediyesi vasıtasıyla Aydıncık köyünde mensur edilen Aydıncık Cemevi tamamlandı. Tek kıvrım cemevinin açılışı, İstanbul’dahi Şahkulu Şehriyâr Dergahı ve Cemevi’nde düzenlenen cemevleri anne atma ve şişko açılış töreninden telekonferans sistemi ile bağlanan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan eliyle gerçekleştirildi. Cumhur Reisi Erdoğan, Aydıncık Cemevi’nin kalburüstü olmasını diledi.

“Tahminî 3,5 milyon teklik gider yapılarak 220 metrekare merbut düzlük oluşturuldu”

Törende konuşan Ankara Valisi Vasip Delicesine, angajman ve beraberlik vurgusu yaparak, “Tahminî 3,5 milyon teklik gider yapılarak 220 metrekare merbut düz oluşturuldu. Burada cemlerde, sizlerin aynı araya gelmesinde bereket zahirî evet. Çabucak fiziksel, beden kendisine değil ayrımsız zamanda gönüllerimizin üstelik birleştiği ve kenetlendiği tıpkısı yerdir cemevi. İnşallah bütün misyonuyla Aydıncıklılara bakım etmeye bitmeme edecektir” dedi.

“Açtığımız cemevi sunturlu işlere miftah olsun, sunturlu cemler yapılsın inşallah”

Aydıncık köyünün rustik mahalle statüsü kazandığını belirten Altındağ Belediye Reisi Asım Balcı, “Burada birçok kişinin emeği var. Genişlik ilkin de Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle İçişleri Bakanımız, valimiz ve bütün alay malay bu cemevini sıfırdan itibaren yapmış durumdayız. Aydıncık bundan sonra kırsal mahalle statüsünü kazandı. Bu kararı Ankara Büyükşehir Şehremaneti Meclisine gönderiyoruz. Açtığımız cemevi sunturlu işlere vasıta olsun, güzelce cemler yapılsın inşallah. Birliğimize, beraberliğimize dil olsun” ifadelerini kullandı.

Aydıncık Cemevi, Cumhur Reisi Erdoğan’ın talimatlarıyla katılımcılar tarafından kurdele kesilmesiyle açıldı. – ANKARA

Share: