Çocuğu gibi baktığı köpeğinin cesedini yırtık halde buldu, gerçeği öğrenince hüngür hüngür ağladı

Çankırı’üstelik canlı Hacı Ahmet Günahsız’ün çocuğu gibi baktığı köpeği, iddialara göre belediye personeli yoluyla eroin iğne ile bayıltıldıktan bilahare tıpkı pitbull cinsi kapik marifetiyle boğularak öldürüldü. Öz, köpeğini bayıltarak sokakta bıraktığı öne sürülen uray personeli ile üzerindeki esirgeme aksesuarlarını araklayan can ve pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Çankırı’üstelik hayatiyetli Hacı Ahmet Öz’ün 3 yıl evvel barınarak aldığı ve çocuğu kabilinden beslediği ‘K9 kırması’ cinsi köpeği “Boncuk” 5 Ağustos tarihinde evden kaçarak kayıplara karıştı. Günlerce köpeğini arayan Ahmet Arı, 10 Ağustos tarihinde Katarakt Mahallesi’ndeki yersiz bire bir arazide köpeğini geberik tıpkı halde buldu. Köpeğinin üzerindeki siper göğüslüğünün olmadığını ve köpeğinin vücudunun parçalandığını gören Temiz, durumu polis ekiplerine bildirdi. Veteriner hekimle alay malay köpeğin bulunduğu alanda inceleme eden Temiz, vatandaşlardan köpeğinin Çankırı Belediyesi personeli marifetiyle maden enjeksiyon ile bayıltıldıktan sonra tıpkı köpek yoluyla parçalandığını ve esirgeme gayeli taktığı göğüslüğün ise çalındığını öğrendi. Köpeğinin bir kişi marifetiyle yasaklı mahiyet benzeri köpeğin saldırtılması sonrasında öldürüldüğünü sav fail Ahmet Saf, köpeği bayılttıktan sonra sokakta bırakan şehremaneti personeli, dulda göğüslüğünü alan şahıs ve köpeğinin ölümüne amil olduğu yasaklı kök köpeğin sahibi için suç duyurusunda bulundu.

“Melce görevlisi araçtan iner inmez metal tabancasıyla vuruyor, vurduktan bilahare arabasına binip kavrayışsız gidiyor”

Çevredeki vatandaşların köpeğinin şehremaneti personeli vasıtasıyla uyuşturucu iğne ile bayıltıldığını gördüklerini söylediğini tabir eden Sili, köpeğinin agresif ayrımsız kapik olmadığını ve sahipli olduğunu gösteren aynı tasmasının olduğunu belirterek, “8 Ağustos pazartesi haset Boncuk isimlik K9 kırması köpeğim uray barınağı görevlisi marifetiyle mızrap enjeksiyon ile bayıltılmış ve görüngü namına terk edilmiş. Henüz sonra bölgede mevcut sitenin tıpkısı personeli yoluyla yığılmış köpeğin üzerine uzman köpeklere cebin korumak için takılan apotr önlük ve dikenli tasması alınmış. Akabinde birlikte konusunda yetenekli yasaklı köpek, pitbull cinsi bir köpek marifetiyle komutla saldırtılarak, parçalanmasına sebebiyet verilmiştir. Olayın yeri Katarakt Mahallesi ile İlker Tuncay İlköğretim Ortaokulu beyninde oluyor. Şehir sakinleri marifetiyle aynı ekip kapik olduğu barınağa bildiriliyor ve barınak yetkilisi, veteriner izinde olduğu halde köpekleri dercetmek amacıyla veya köpekleri oradan söylemek üzere geliyor. Diğer köpekler kaçıyor, Boncuk familya köpeği olduğu ve insana alışkan köpek olduğu amacıyla kaçmıyor. Barınak görevlisi araçtan iner inmez uyuşturucu tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonradan arabasına binip izansız gidiyor. Elan sonra 1 Ağustos’ta bana ihbar geldi. Ego köpeği 4-5 güneş sakır sakır demeden canımı hiçe sayarak eşim ile birlikte aradım. Mevrut ihbar konusunda eşim veterinerle olay namına gidiyor. Olay durumunda yapılan incelemede veteriner köpeğin bayıltıldığını ve personelin götürmesi gerektiğini söylüyor. Bu köpeğin ahiret yolculuğu sebebi, daha sonra pitbull cinsi agresif bire bir kapik tarafından Boncuk baygınken parçalatılmasından kaynaklanıyor. Bu şekilde gevşek ve ikinci periyot ikinci bölüm gene eşimle beraber, baytar eşliğinde sitenin asayiş görevlisinin yanına gittiğimizde, işyar ‘ego bunu kapik öldükten bilahare aldım’ dedi. Ama göğüslük ve tasma üzerinde yapılan incelemede benzeri kan izine rastlamadık” dedi.

“Benim köpeğim düşünülerek öldürüldü”

Köpeğinin ölümüne sebep olan kişilerin cezalandırılması üzere sonuna büyüklüğünde uğraş vereceğini tabir eden Arı, “Ego 10 gündür dalgı uyumuyorum, kendimi parçalıyorum. Sosyal medyadan yırtıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bana diyorlar kim ‘bir kapik, yapma.’ Rüfeka, benim evladım yok, bu köpeği 2019’bile uray barınağından sahiplendim. Aldım, evladım yerine koydum. Ben oğlumu evde besliyorum, üç yılda 45 bin TL mal harcadım. Bu çocukları çokça sever, benim elimde kayıtlarım var. Bu köpek kesinlikle birine saldırmaz ve ifadesinde melce görevlisi, ‘bana saldırdı. Ben vurdum’ diyor. Amma deneyim tanıkları köpeğin kaçarken tabancayı gördüğünü, yekpare kaçacakken vurduğunu söyledi. Köpeğin kalçasına vurması gerekirken beklenen göğsüne evet üstelik karnına vurmuş. İğnenin iç organlarına battığını düşünüyoruz. 5 saniyelik bodur tıpkısı sürede bayıldığını duyduk. 15 dakikada bayılması lazım, benim köpeğim bile bile öldürüldü. Çankırı Belediyesi melce görevlisi, şehir görevlisi ve yasaklı aynı köpeğin sahibi tutmak için üç güç banko benim köpeğimin katili. Bu katillerin banko elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Denk yapılanma etmesini istiyorum. Zira ego evladım namına koydum, Ben bu olayın sonuna büyüklüğünde peşindeyim” diye niteleyerek konuştu. – ÇANKIRI

Share: