Dimdik kasaba amacıyla İstanbul’dan yola çıkan velespit takımı Konya’ya ulaştı

Yer Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Yetişek Yardımlaşma ve Hukuk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Dimdik Belde İçin Çiftteker Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık rekzetmek üzere tahminî 650 kilometrelik yolculukları sırasında kasaba temizliği üstelik işleyen 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın peşi sıra akıbet durakları Konya’de Sadrettin Konevi ve Gün-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni musahabe etti.

ÇEKUD Genel Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın nezdinde olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Bu soy etkinliklerin apayrı platformlarda da yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini nâkil Coşar, “Geçen hafta sonu kıyı temizliği, bu hafta velespit turu gibi etkinliklerle toplumu mekân üstüne bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı bitmeme ettirmeye çalışacağız.” diyerek konuştu.

Bisiklet sporcusu Nurullah Bulat üstelik kendilerine muhtelif imkanlar sağlayıcı Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Konya’nın yüce benzeri bisiklet şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’dahi sistem Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın üzerine gökçe bire bir boya sürmekle çiftteker yolu olmuyor. Bisiklete ayrıcalı yolların olduğunu burada gördük. Umu rahatlığıyla ayaklık çevirdik.” ifadesini kullandı.

Share: