Fatih Erbakan’dan ‘İslami Tesanüt Oyunları’na ilgili izah

YENİDEN Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İslami Dayanışma Oyunları’na ait, “Böylesine degaje katılımlı, arsıulusal benzeri organizasyon vesilesi ile ilkin familya sahibi Türkiye görünmek üzere İslam Alemi yerine biricik patırtılı, bir tane yürek bire bir şekilde İsrail zulmü telin edilip, Filistin’in birlikte olduğumuz mesajı verilebilirdi” dedi.

Yeniden Zenginlik Partisi lideri Fatih Erbakan, Konya’da düzenlenen 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nda Gazze’da terör estiren İsrail’in kınanmamasına tepki gösterdi. Organizasyonda, isminde ‘İslami’ ibaresinin kullanılmasına karşın gereken hassasiyetlere ilgi edilmemesinin halkımızın tepkisini çektiğini da ifade fail Erbakan, “İslami Dayanışma Oyunları adı sunulan spor etkinliği, Dindar ülkelerden haddinden fazla sayıda sporcunun katılımıyla Konya’da düzenleniyor. Dindar ülkelerin ne vesileyle olursa olsun gelişigüzel organizasyonlar düzenlemesi, tesanüt zarfında olması akıbet merhale kocaman ve kıymetlidir. Ancak burada etkinlik ismindeki ‘İslami’ ibaresi sevap adına İslami hassasiyete cemaat milyonlarca vatandaşımızın tepkisini çekmiştir. Bize bakarak de etkinlik isminin ‘İslami Tesanüt Oyunları’ yerine, ‘Dindar Ülkeler Tesanüt Oyunları’ olması haddinden fazla daha akla yatkın olurdu” dedi.

‘İSRAİL ZULMÜNE TEK GÜRÜLTÜLÜ YEGÂNE YÜREK TEPKİ VERİLEBİLİRDİ’

‘Diğer taraftan İsrail terörünün son acımasızlığı ile devam ettiği, Siyonist İsrail’in Müslümanları çoluk çocuk demeden katlettiği günlerde gerçekleştirilen oyunlardan, İsrail’i muaheze anlamında tek tıpkısı mütalaa, bir tane aynı kaynak çıkmamıştır’ diyen Erbakan, şunları söyledi:

“Günindi dünyası Charlie Hebdo saldırısından sonraları muaheze mesajı yayınlama ve ihtarname gösterisi ika yarışına girmişken, ‘İslami El Birliği Oyunları’ adı sunulan ve serencam etap küçümseyici tıpkısı şekilde açılışı yapılan etkinlikte Gazze’deki soykırıma cebin sessizlik özen çekmiştir. Böylesine geniş katılımlı, arsıulusal tıpkısı kombinezon vesilesi ile ilkin ev sahibi Türkiye girmek üzere İslam Alemi yerine tek patırtılı, biricik kalpgâh tıpkısı şekilde İsrail zulmü telin edilip, Filistin’in birlikte olduğumuz mesajı verilebilirdi. Bu anahtar ile Yeniden Bol Bolamat Partisi adına tıpkısı misil elan İsrail terörünü şiddetle lanet ediyor, Baştan Bol Bolamat iktidarında yapılan zulmün hesabını soracağımıza söz veriyoruz.”

Share: