Konya’da sahipsiz köpeğin saldırdığı bala hayata tutunmaya çalışıyor

Konya’nın Ereğli ilçesinde iyesiz köpeğin saldırısına uğraması sonucu ağırbaşlı yaralanan 8 yaşındaki çocuğun, uyutularak tedavisine devam ediliyor.

Konya Şehir Hastanesi Bala Ağırbaşlı Bakım Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Çelebi Kocaoğlu, AA muhabirine, çocuğun 4 dönüş ilk Ereğli’den hastanelerine nakledildiğini söyledi.

Köpek saldırısı sonucu titreme tanısıyla tedaviye alınan U.Ü’nün entübe olarak hastanelerine getirildiğini nâkil Kocaoğlu, “Şu anda da entübe yerine takip ediliyor, uyutuluyor. Zaruri koruyucu aşıları yapıldı. Sakil bakımda teneffüs cihazına merbut olarak strateji ediyoruz.” dedi.

“Solunum cihazından ayırabilirsek hastalanmış üzere çokça henüz ferah olacak”

Kocaoğlu, çocuğa antibiyotiklerin ve bindi tedavisinin verildiğini belirterek şöyle konuştu:

“Vücudunda hoşgörülü yaralar var. O yaraların bakımları, pansumanları günce olarak yapılıyor. Hastanın dirimsel bulguları mukavemetli. Fakat bu titreme hastalarında, sekonder enfeksiyon kebir aynı ebat, komplikasyonlar geçekleşebilir. Durumunun dolgunca olduğunu hikâyelemek üzere er amma geldiği günden bu yana kötüye gitmedi. Şu anda az buçuk daha ümitliyiz. Dediğim kabilinden solunum cihazından ayırabilirsek rahatsız için çokça elan gür olacak.”

Barbaros Mahallesi’nde sokakta yürüyen 8 yaşındaki U.Ü, 23 Ağustos’ta sahipsiz köpeğin saldırısına tutulmuş, başı ve sırtından yaralanan bala, çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırılmıştı.Share: