Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, bu akşam yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde gök curcunalı sağanak yağış beklendiğini bildirdi. Hava Bilgisi, meydana gelebilecek hâkim, taşma ve hortum gibi olumsuzluklara cebin vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu gece yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te sağlam; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise düz düz sağlam yağmur beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe haset beklenen asuman ses sağanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te evcil kendisine sağlam (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da saha yer haddinden fazla akva (51-75 kg/m2) olacağı hesap pusulası ediliyor. Şakkadak baskın, feyezan, yıldırım, yerli kırcı yağışı, hortum vuku riski, sağlam rüzgar ve güdük mütemadi fırtına ile ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın tetik ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: