Sakarya’dan gelişmemiş gücük

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Lağım Döşemi İdaresi (SASKİ), Erenler’dahi devam eden enfrastrüktür çalışmalarıyla ilgilendiren sürücüleri uyardı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bölgede okkalı aynı şekilde bitmeme eden çalışmalar kapsamında 5 Ekim sabahleyin saatlerinden itibaren bahsetmek için Zübeyde Hatun Caddesi ile Akşemsettin Caddesi’nin ara sıra kısımları trafiğe kapatılacak. Vatandaşların trafik işaretlerine akla yatkın olarak almaşık güzergahları kullanması büyük murat olunur.” ifadesine saha verildi.

Sapanca’de “Din Görevlileri Haftası” kutlandı

Sapanca’bile 1-7 Ekim Camiler ve Kült Görevlileri Haftası zımnında aktiflik düzenlendi.

Sapanca Müftülüğünce gerçekleştirilen etkinliğe, Ilçebay Abdurrezzak Canpolat, Şehremini Özcan Dikkat, İl Müftüsü Hasan Başiş, İlçe Müftüsü Çetin Eli Açık ve müftülük personeli katıldı.

Kaymakamı Canpolat, programda yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir köşesinde fedakarca bakım veren ilmek görevlilerine ara bulucu ve bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı aydınlattığını belirterek, “Tıpkısı zamanda sosyal sorunlara da hal arayan mehabetli bir vazifeyi hesabına getirmektedirler.” dedi.

Belediye Reisi Özen ise kült görevlileri ve camiler için ellerinden gelen hizmeti yapmaya çaba gösterdiklerini dile getirerek, “Camiler hepimizindir. Biz de göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımızı doğruluk, hakkaniyet içerisinde sürdürüyoruz. Değme devir kuruntu ve taleplerinize açığız.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Reisi Mehabetli’den Sakarya Baro su ile Baytar Hekimler Odasına şiddetli olsun ziyareti

Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Oylumlu, Sakarya Barosu Cılız Genel Müesses sonrasında Baro Başkanı seçilen İlknur Ebiz Baht ile Sakarya Veteriner Hekimler Odasının eskimemiş başkanı olan Volkan Toker’e ömre bedel olsun ziyaretlerinde bulundu.

Cesim, meslek kuruluşlarıyla fena hâlde benzeri uyum yakaladıklarını rapor ederek, bağlanak ve beraberliklerinin devam edeceğini belirtti.

Anadan Görme okçuluk heyecanı SUBÜ’üstelik yaşanacak

Sakarya Kılgılı Ulum Üniversitesi (SUBÜ) Geleneksel Türk Sporları Öğrenci Topluluğu organizasyonuyla Üniversitelerarası Anadan Görme Okçuluk Puta Koşusu etkinliği düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, organizasyon 23 Teşrinievvel’da SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Sadık Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Etkinliğe SUBÜ Geleneksel Okçuluk Takımının birlikte Bayburt Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, İstanbul Uygarlık Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Afiyet Bilimleri Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi üstelik katılacak.

Kadın ve eş takımlarının yer alacağı aktiflik, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonunun talimatlarına bakarak yapılacak ve müsabakaları federasyonun görevlendirdiği hakemler yönetecek.

Trap Belediye Başkanı Babaoğlu, Sokak Hayvanları Arızi Bakım Evini musahabe etti

Hendek Belediye Reisi Turgut Babaoğlu ve öğrenciler, 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Haset dolayısıyla Trap Belediyesi Sokak Hayvanları Arızi Bakım Evi ve Iyileştirme Merkezi’ni ülfet etti.

Babaoğlu, kaza merkezinde 15 abla evi dahi oluşturduklarını belirterek, “Sokak Hayvanları Eğreti Hizmet Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde 830 can dostu misafir ediliyor. Şu anne büyüklüğünde merkezimizde 500 cana akur aşıları yapıldı. Göreve geldiğimiz günden bu güne 510 fert dostumuzu ise kullanılmamış yuvalarına kavuşturduk.” ifadelerini kullandı.

Barınaktaki hayvanların kendilerini saf ortamda hissetmeleri ve tehlikesiz aynı şekilde yaşayabilmeleri üzere özveriyle çalıştıklarını vurgulayan Babaoğlu, “Duygusal dostlarımızı barınağımızda tedavi ediyor, bakımlarını yapıyor ve onları sevimli alanları olan doğaya gene izansız bırakıyoruz. Hayvanlara olan sevgimizi çabucak bir zaman değil, seçkin dönme göstermeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Share: