Tütüncü, çölyaklı ailelerle buluştu

Uşak Çölyak Derneği ve Antalya Çölyak Derneği ile “Bi Epizot Kafe”üstelik planlı kahvaltı programında buluşan Dağ Şehremini Hakan Tütüncü, “Sizlerin sağlığını haddinden fazla önemsiyoruz. Bunun üzere ilkin çölyak aileleri oluşmak amacıyla, dimdik beslenmeye özen fail bütün hemşerilerimizin ulaşabileceği glütensiz mahsulat istihsal tesisimizi hayata geçirdik.” dedi.

Cebel Belediye Başkanı Melik Tütüncü, Çeltek Çölyak Derneği, Antalya Çölyak Derneği ve çölyaklı ailelerle bir araya geldi. “Bi Epizot Kafe”üstelik planlı kahvaltıda, çölyaklı ailelere Kepez Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde hizmete açtığı Glütensiz Istihsal ve Koca Tesisi’nde üretilen ürünler izaz edildi. Komutan Melik Tütüncü Yardımcı Çölyak Derneği’ni ve çölyaklı aileleri Acı’bile ağırlamaktan periferi duyduğu mutluluğu dile getirdi. Antalya Çölyak Derneği Başkanı Melik Yılmaz’ın bile katkılarıyla geçtiğimiz günlerde Kepez’üstelik glütensiz üretim tesisi açıldığını bildiren Komutan Tütüncü, “Ilkin çölyak aileleri doğmak amacıyla, dosdoğru beslenmeye dikkat eden bilcümle hemşerilerimizin ulaşabileceği glütensiz ürünler üretim tesisini hayata geçirdik. Tesisimizin açılışını glütensiz aşure etkinliğiyle gerçekleştirdik. Zaman sizlere sunduğumuz glütensiz ürünlerde tesisimizin imalatıdır. “diye niteleyerek konuştu.

Dağ İlçesi karşı da misafirlere bilgelik veren Başbuğ Tütüncü, Antalya’nın zat yerine genişlik balaban ilçesi olan Kepez’in kısaca 700 bin kişi oranına ehil olduğunu ve tüvana erkek oranının oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Dokumapark’ı anlattı

Kahvaltının arkası sıra misafirlerin gezeceği Dokumapark karşı birlikte hikmet veren Başkan Tütüncü, “Dokumapark, acun çapında iftiharımız olan ve Avrupa Konseyinden dürü kayran, Türkiye süresince haddinden fazla cesim bire bir proje… Antalya’nın sakat Iğ Dokuma Fabrikasının tek binasını yıkmadan, bütün binaları geçmişinden koparmadan restore ederek geleceğe taşıdık. Dünya’nın en varlıklı oyuncak müzelerinden birisini burada göreceksiniz. Bildirme yenisi 28 yaşında genişlik eskisi 280 yaşında olan tüm 14 bin oyuncak çocuklarımızı bekliyor. Dokumapark içerisinde 13 parça müzemiz var. Kütüphanelerin bizim üzere çokça ayrı aynı önemi bulunuyor. Çocuklarımız evire çevire mekanlarda ve imkanlarda öğrensinler istiyoruz. Kıyak aynı yavru kütüphanemiz bulunuyor. Çocuk kütüphanemizin yanında üstelik 1930 benzeşim Türkiye Cumhuriyetinin ilk şimendiferi olan buharlı treni göreceksiniz. O treni çürümeye terk edilmiş tıpkısı şekilde bırakıldığı Yardımcı ilinden getirttik. Arkasına güzel tıpkısı vagon yerleştirdik. Önceki Tren Kitabevi oldu. Bilahare tıpkısı istasyon binasıyla çocukların kebir bir şekilde koridor geçirdikleri, hocaların işlik çalışmaları gerçekleştirdiği aynı yetişek yuvası oldu. Benzeri orman kütüphanemizde bulunuyor. Şehrin tamam merkezinde kuş sesleriyle çam ağaçlarının içerisinde oksijeni bol kocaman tıpkısı kütüphanemiz var. Dokumapark Antalya’de denetimleyeceğiniz birçok güzelliği bire bir arada sunuyor. Buraların sahipleri sizlersiniz ve kendinizi evinizde kabilinden hissedin. Adamakıllı benzeri dönem geçirmenizi diliyorum” dedi. – ANTALYA

Share: