Yalova haberleri! Altınova’dan Pakistan’a müzaheret eli

Altınova Kaymakamlığı, Pakistan’dahi meydana gelen dominant felaketinden etkilenen afetzedelere arkalama eli çıkarmak üzere bölgeye maddesel yardımda bulundu. Kaymakamlığın kampanyasına Altınova Belediyesi dahi destek oldu.

Pakistan’bile 14 Haziran’dan bu yana deli dolu olan kötü muson yağmurlarının öğün açtığı ve milyonlarca kişiyi evlerini ayrılmak zorunda bırakan dominant felaketine duyarsız kalmayan Altınova Kaymakamlığı, ilçede müzaheret kampanyası düzenlendi. Yalnız kaymakamlık merkezinde, Altınova Belediyesi’nin üstelik katkılarıyla toplanan kısaca 275 bin liralık bölge halkına gönderildi.

“Halas Şavaşı’nda yanımızdaydılar”

Pakistan Halkının fakirlik içre olmasına karşın Kurtuluş savaşında Türk Milleti’ne müzaheret ettiğini hatırlatan Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, “Pakistan’bile meydana gelen yeğin felaketinden muhit yüzbinlerce yaşama engel gördü. Talih topraklarının üçte biri başat sularının altında kaldı. Arkadaş ve ahi Pakistan’ın da bu günlerde yardıma ihtiyacı var. Bizim onların beraberinde olduğumuzu göstermemiz lazım. Türkiye Cumhuriyeti yerine lüzumlu hükümetimiz gerekse de domestik yönetimler, bacanak ve ahi mevki Pakistan’ın yaşadığı bu soruna vurdumduymaz kalmadık. Bu ağırlık günlerinde Pakistanlı kardeşlerimizin yanında oluyoruz. Tanrı, bu soy afetlerden herkesi korusun. Tüm Pakistan halkına esbak olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. – YALOVA

Share: