Zara, 30 Ağustos Utku Bayramı’nda Kaş’ta dinleti verdi

Türk folk müziği curcunalı sanatçısı Zara, 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100’üncü sene dönümü kutlamaları çerçevesinde, Antalya’da fon aldı.

Kaş Belediyesince düzenlenen konserde ünlü artist Zara, birbirinden sunturlu eserlerini seslendirdi. Set Limanı’nda gerçekleşen Zara konserine binlerce can katıldı. Konseri izleyen Grup Belediye Başkanı Bahtiyar Ulutaş, sahnede Zara’ya çiçek ve resim verdi.

Komutan Ulutaş, yaptığı konuşmada, “30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nızı kutlama ediyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşları kalkışmak için bu vatan için bu sembol amacıyla şehadete erişmiş şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyorum, ruhları ferih olsun” dedi.

Memleketin bugünlere gösterişsiz gelmediğini, çokça badireler atlattığını anlatım eden Başkan Bahtiyar Ulutaş, “Bu dimağ var oldukça, bu cahillik, bu dinamizm olduğu sürece bu sancak inmeyecek, bu yurt bölünmeyecek, ilelebet kalıcı olacak” diyerek konuştu. Başbuğ Ulutaş, verdiği konser nedeniyle Zara’ya teşekkürname ederek, pandemi sürecinin peşi sıra normalleşmeyle ilçede kültürel ve sanatsal faaliyetlerin bitmeme ettiğini belirterek, 5-11 Eylül tarihleri beyninde “Set Cahillik Festivali”nin düzenleneceğini bildirdi. – ANTALYA

Share: